Пока есть правила, нет свободы.
Киевский форум без правил. Без модераторов. Без цензуры.
Общайтесь так, как считаете нужным.

О ФОРУМЕ - ИНСТИНКТ САМОСОХРАНЕНИЯ
FKiev.com - здесь все просто.
"Счастье" белоруссов. - Киевский форум без правил

Вернуться   Киевский форум без правил > Общий > Мир
Регистрация Бан-лист Правил нет Поиск Сообщения за день Все разделы прочитаны Статистика


Ответ
 
Опции темы Опции просмотра
Старый 14.11.2011, 05:33   #1 (permalink)
kot
Основа форума
Очки: 7,479, Уровень: 25 Очки: 7,479, Уровень: 25 Очки: 7,479, Уровень: 25
Активность: 0% Активность: 0% Активность: 0%
 Аватар для kot
Сообщений: 299
киевлянин
Получено "спасибо": 93
Очки репутации: 7,479
Доп. информация
По умолчанию

[COLOR=#810081]Білорусь. Як вижити при інфляції у 100%?[/COLOR]
Сьогодні, 03:52

За даними офіційної білоруської статистики, інфляція в країні за січень-жовтень цього року склала 101,5%. У крамницях не встигають міняти цінники, Нацбанк Білорусі щомісяця підвищує ставку рефінансування, а люди втомилися шукати, де що дешевше.

За даними незалежних фахівців, у зв’язку з економічною кризою за межу бідності потрапила майже половина білорусів.

Маховик інфляції, розкручений масованими соціальними виплатами напередодні минулорічний президентських виборів, що завершилися четвертим переобранням Олександра Лукашенка на президентську посаду, не зупиняється.

За офіційними даними Бєлстату, у жовтні 2011 року споживчі товари в Білорусі подорожчали на 8,3%, а з початку року інфляція перейшла символічну межу у 100%.

Десяте подорожчання бензину за рік

10 листопада у десятий раз за рік зросли ціни на бензин та дизельне паливо. Автомобілісти протестують – 11 листопада у центрі Мінська та інших міст відбулася чергова акція "Стоп-бензин!"

У червні цього року, коли пальне подорожчало на третину, після такої ж акції, яка тоді паралізувала центр Мінська, президент Лукашенко наказав цінам на пальне: "Назад!", і це сталося. Тепер бензин подорожчав до того ж рівня, який у червні вивів автомобілістів на протест, але цього разу гучної акції не вийшло. 11 листопада потужного протесту власників автомобілів немає, тому що у порівнянні іншими споживчими товарами ціни на бензин зросли не так стрімко.

До кризи 95-й бензин у Білорусі коштував 3400 рублів, наразі – 5550, а дизельне пальне подорожчало ще більше – з 2850 рублів за літр до 5750. Утім, якщо ці ціни переводити у долари, то бензин і солярка навіть подешевшали.

Пенсіонери-мільйонери

Більшість білоруських виробників, передусім, харчів, "прив’язали" свої ціни до курсу долара.

На 11 листопада курс долара США в Білорусі зріс з початку року майже утричі – з 3011 рублів за долар до 8850. Цього року білоруська валюта пережила дві девальвації та знецінилася на 189%. Але деякі ціни на харчі перестрибнули і цю прив’язку до долара – окремі групи товарів подорожчали у 4-5 разів.

Натомість заробітні плати та пенсії залишаються "неприв’язаними" до долара.

Пенсіонер Леонід К. з Мінська через день ходить за продуктами до Комаровського ринка. Інші товари тепер його мало переймають – на них не вистачає пенсії – тільки на харчі. Він підраховує:

"За рік у 4 рази подорожчала олія – з 5 до 20 тисяч, десяток яєць подорожчав з 3 до 9 тисяч, цукор коштував коло 2 тисяч, а тепер – 6. Пакет "Геркулесу" коштував 1 тисячу, а наразі – 5! Дуже подорожчали інші крупи, а також молоко, кефір, сири… Найдорожче сало коштувало 13 тисяч, а тепер – 45!"

Пан Леонід, очікуючи підвищення цін, закупив собі певний запас цукру, борошна, круп. Він знає, що, наприклад, сир з Верхнєдвінська на 5 тисяч дешевше, але там, де його продають, стоять величезні черги. Черги завжди стають там, де щось дешевше.

Рік тому пенсія пана Леоніда становила 900 тисяч на місяць, тепер, після "президентського" підвищення пенсій він став мільйонером – має пенсію у 1 мільйон 300 тисяч рублів. Як що це перевести в американську валюту, то торік його пенсія була 300 доларів, а тепер немає і 150. І це не найгірша пенсія в Білорусі. Варто зауважити, що багато хто з вчителів, санітарок, робітників заробляють менше, ніж ця пенсія.

У покупців волосся дибки

Пан Леонід не згадав горілчані напої, бо вже їх майже не купує, а для когось вони важливі. За рік пиво у середньому подорожчало з 2 до 6 тисяч, півлітра горілки з 8 до 20 тисяч.

Елла К. працює продавщицею у продуктовому магазині у містечку Раков Мінської області. Вона каже, що за рік у них дуже подорожчали хліб, печиво, м'ясо, ковбаси, сигарети – те, що люди купують щодня. Після чергового подорожчання у деяких покупців не вистачає грошей, щоб купити, що хотіли: "Ми приймаємо ці товари, і у нас стрес. І люди приходять, які розраховували купити за одну суму, а виявляється, що ціна на 30% більше. У всіх стан такий, що волосся дибки, очі круглі. Вони не знають, чого чекати далі. Хтось лається, хтось зітхає, хтось причитає. Що з цим робити, вони не знають".

Білорусь повертається до картоплі та капусти

Елла як багатодітна мати сама в дуже скрутній матеріальній ситуації. І раніше було нелегко, а зараз стало зовсім погано, каже вона, а держава ніяк не допомагає: "Якщо до цього обвалу у нас ситуація була така, що ми ледве кінці з кінцями зводили, то тепер це ще розділене на 2. Насправді ми зараз навіть і не підраховуємо, який у нас дохід є, тому що з кожним тижнем цих доходів все менше і менше. Навіть не знаю, що сказати – обійняти і плакати". Елла каже, що зарплати в сім'ї витрачаються тільки на дітей, про себе дорослі забули, а щоб прогодуватися, садять більше картоплі та капусти.

Уряд Білорусі : хто має більше за 1 долар - не бідний

Представник Мінекономіки Білорусі Іван Бєльчик днями заявив, що "з урахуванням соціальної політики, яка проводиться, населення, яке перебуває за межею бідності, в Білорусі практично немає": "У нас в Республіці Білорусь населення з рівнем прожиткового мінімуму менше одного долара на день (офіційна міжнародна межа бідності) фактично немає. А ось щодо іншого показника, менше 4 доларів на людину в день, то певний відсоток таких у нас є".

Експерт: 40% населення Білорусі за межею бідності, бо не в Сахарі

Незалежний експерт Костянтин Скуратович обурений цією заявою:

"Цей показник, один долар в день, застосовується для країн на південь від Сахари, для дуже бідних країн третього світу. Там, де не треба на паливо витрачатися, на теплий одяг. Я взагалі не розумію, як це міг сказати представник такої авторитетної організації".

Офіційно в Білорусі межею бідності вважається бюджет прожиткового мінімуму, який з 1 листопада становить 574 790 рублів.

Костянтин Скуратович: "Як на ці гроші прожити не в бідності? А тепер, коли всі споживчі ціни стрибнули, навіть важко визначити кількість бідних. Тому що майже всі пенсіонери, якщо неофіційно, пішли за межу бідності, працівники цілих галузей економіки, наприклад, текстильної промисловості, також пішли за цю межу".

Костянтин Скуратович вважає, що всього за межею бідності в зв'язку з економічною кризою опинилося 30-40% населення Білорусі.

Лукашенко уряду: Поживіть, як народ!

Президент Білорусі Олександр Лукашенко цілий рік свого нового президенства повторює, що в Білорусі кризи немає, що його досі підтримує 70% населення.

Цього тижня він дещо змінив інтонацію. Звертаючись до прем'єр-міністра Михайла Мясниковича, Лукашенко сказав:

"Треба починати працювати не в кабінетах, а безпосередньо на землі, підприємствах, з робітниками і селянами, тоді ви зрозумієте, що таке ринок і як живе сьогодні селянин, робітник, та й вже велика частина інтелігенції. Скоро ми будемо дійсно ходити в магазини, як в музеї. Якщо ви не згодні з тим, що я кажу, давайте всіх вас переведемо на життєві підвалини, на ті рейки, якими рухається сьогодні небагата частина населення, а у нас це більшість населення. Спробуйте ви пожити в цих умовах".

Лукашенко наказав урядові зробити все, щоб до 1 травня 2012 року кардинально змінити думку населення про уряд, про владу, настрої людей.
kot вне форума  
Ответить с цитированием Вверх
kot получил (-а) спасибо от:
IVK (14.11.2011)
Старый 14.11.2011, 18:51   #2 (permalink)
Почетный легион
Очки: 286,828, Уровень: 100 Очки: 286,828, Уровень: 100 Очки: 286,828, Уровень: 100
Активность: 0% Активность: 0% Активность: 0%
 Аватар для fox.
Сообщений: 22,601
киевлянин
Получено "спасибо": 6,484
Очки репутации: 286,828
Доп. информация
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Мировое правительство Посмотреть сообщение
В Украине хорошо,
Koму хорошо ?
Мне плохо.
Хотя, что такое я, наверное ничто, главное что бы народу было хорошо.
А что такое народ ?
fox. вне форума  
Ответить с цитированием Вверх
Старый 24.11.2011, 04:15   #3 (permalink)
Новичок
Очки: 60, Уровень: 1 Очки: 60, Уровень: 1 Очки: 60, Уровень: 1
Активность: 4% Активность: 4% Активность: 4%
 Аватар для ОДЕЖДА
Сообщений: 5
Получено "спасибо": 0
Очки репутации: 60
Доп. информация
По умолчанию

мда...
ОДЕЖДА вне форума  
Ответить с цитированием Вверх
Старый 24.11.2011, 09:35   #4 (permalink)
Почетный легион
Очки: 25,362, Уровень: 48 Очки: 25,362, Уровень: 48 Очки: 25,362, Уровень: 48
Активность: 0% Активность: 0% Активность: 0%
 Аватар для Hatchet
Сообщений: 1,611
украинец
Получено "спасибо": 677
Очки репутации: 25,362
Доп. информация
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от ОДЕЖДА Посмотреть сообщение
мда...
Хуй на!
__________________
__________________
Hatchet вне форума  
Ответить с цитированием Вверх
Старый 11.01.2012, 00:54   #5 (permalink)
Заблокирован
Очки: 33,659, Уровень: 56 Очки: 33,659, Уровень: 56 Очки: 33,659, Уровень: 56
Активность: 2% Активность: 2% Активность: 2%
 Аватар для PRAVED
Сообщений: 1,632
украинец
Получено "спасибо": 964
Очки репутации: 33,659
Доп. информация
По умолчанию

Все хором взвыли о том , как в Белоруссии жить стало тяжело - поднялся курс доллара , инфляция составила 100% , цены подскочили аж в два раза . И тут же как бы забыли о том , что у нас на Украине за последние 20лет нэзалэжности все подорожало в тысячи раз по сравнению с ценами на товары и услуги в Советском Союзе.
PRAVED вне форума  
Ответить с цитированием Вверх
Старый 11.01.2012, 01:06   #6 (permalink)
Почетный легион
Очки: 139,334, Уровень: 100 Очки: 139,334, Уровень: 100 Очки: 139,334, Уровень: 100
Активность: 4% Активность: 4% Активность: 4%
 Аватар для Гадкий утёнок
Сообщений: 11,388
украинец
Получено "спасибо": 4,693
Очки репутации: 139,334
Доп. информация
По умолчанию

Цитата:
по сравнению с ценами на товары и услуги в Советском Союзе.
Ты ещё скажи про секси предложи импазу.

Цитата:
Все хором взвыли
А шо прикажешь спеть??:..взвейтесь кострами тёмные ночи
__________________
Воля України, або смерть!
Гадкий утёнок вне форума  
Ответить с цитированием Вверх
Старый 11.01.2012, 01:08   #7 (permalink)
Почетный легион
Очки: 139,334, Уровень: 100 Очки: 139,334, Уровень: 100 Очки: 139,334, Уровень: 100
Активность: 4% Активность: 4% Активность: 4%
 Аватар для Гадкий утёнок
Сообщений: 11,388
украинец
Получено "спасибо": 4,693
Очки репутации: 139,334
Доп. информация
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Мировое правительство Посмотреть сообщение
В Украине хорошо, в Белоруссии плохо. Хорошо когда у кого-то плохо. У нас сразу так хоороошооо.
Де ти ці жидівскі морди знайшов?Думаю четвертим тре було свою вліпити
__________________
Воля України, або смерть!
Гадкий утёнок вне форума  
Ответить с цитированием Вверх
Старый 11.01.2012, 02:08   #8 (permalink)
Почетный легион
Очки: 123,267, Уровень: 100 Очки: 123,267, Уровень: 100 Очки: 123,267, Уровень: 100
Активность: 99% Активность: 99% Активность: 99%
 Аватар для НацСоц
Сообщений: 10,008
украинец
Получено "спасибо": 840
Очки репутации: 123,267
Доп. информация
По умолчанию

Цитата:
Все хором взвыли о том , как в Белоруссии жить стало тяжело - поднялся курс доллара , инфляция составила 100% , цены подскочили аж в два раза . И тут же как бы забыли о том , что у нас на Украине за последние 20лет нэзалэжности все подорожало в тысячи раз по сравнению с ценами на товары и услуги в Советском Союзе.
инфляция не показатель,совок. а если ты не инфляцию имел в виду,то трындеж.
НацСоц вне форума  
Ответить с цитированием Вверх
Ответ

Опции темы
Опции просмотра

Ваши права в разделе

Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.
Trackbacks are Выкл.
Pingbacks are Выкл.
Refbacks are Выкл.

Похожие темы
Тема Автор Раздел Ответов Последнее сообщение
Мы говорим "Ленин", подразумеваем "сифилис". fox. Политика - история 272 18.05.2016 03:17
"Коренные" киевляне vs "понаехавшие" Minerva Киев 233 26.06.2015 13:32
Мигрант с Украины Антон Мухачев ("Флай): жертва "кровавой" ФСБ или слитый провокатор "Системы"? Владимир_Тютчев Политика Украины и России 4 04.01.2015 15:41
Русины. "... 70% жителей Закарпатья. Мы "титульная нация" в области, нас около 800 тысяч" Alex LM Политический форум Украины 73 30.07.2013 09:53


Часовой пояс GMT +3, время: 14:34.


Работает на vBulletin® Версия форума 3.х.х. Copyright ©2000 - 2009, Jelsoft Enterprises Ltd.

© FKiev.com 2007 - 2020